Vladislav Mašek | Ptáci na sněhu

20. 5. – 31. 7. 2021

Ústecký rodák Vladislav Mašek (74) se sice celý život věnuje šperku, ale posledních několik let se výrazně realizoval i tvorbou skleněných plastik, které naposledy prezentoval v železnobrodské galerii Detesk v únoru 2020. Dá se říci, že výstavu tehdy zahájil tak říkajíc za pět minut dvanáct, protože jen pár dní po vernisáži se běh celé společnosti na dlouho zadrhnul. Nicméně izolace a zvláštní doposud nevídané karanténní fungování celé společnosti Vladislava Maška v tvorbě nezastavilo, či spíše naopak. V jeho venkovském ateliéru v Českém ráji vznikaly desítky nových studií, pastelových kreseb, akrylů, ale i zmiňovaných skleněných plastik. Dá se říci, že většina děl, která budou prezentována na chystané ústecké výstavě, vznikla právě v již zmiňované „lock-downové“ éře.

Fotografie z příprav