Geologická olympiáda

V pondělí 8. dubna proběhlo krajské kolo geologické olympiády (GO), které organizuje Muzeum města Ústí nad Labem. Akce se zúčastnilo celkem 23 studentů ze základních a středních škol Ústeckého kraje (Teplic, Lovosic, Ústí nad Labem, Chomutova, Loun a Roudnice nad Labem). Žáci byli seznámeni s programem akce, poté následoval vědomostní test a poznávačka 25 geologických vzorků (minerálů, hornin a fosilií).

Rok 2024 je ROKEM NEROSTNÝCH SUROVIN a celá GO se nesla v duchu tohoto tématu. Součástí programu byla i komentovaná prohlídka výstavy „MY LOMY – pískovcová krajina v rukách lamačů“. Výsledky soutěže byly opět slavnostně vyhlášeny v Císařském sále muzea.

Nejúspěšnějším řešitelem se v letošním ročníku soutěže stal Martin Černý v kategorii mladších žáků (absolutní vítěz celého ročníku), na druhém místě uspěl Václav Vlačiha. V kategorii starších žáků obsadily první dvě místa v těsném pořadí Klára Válková a Veronika Halamková. Všichni čtyři jmenovaní úspěšní řešitelé postupují do celostátního kola GO. Blahopřejeme!