Questování na Větruši

Do muzeí se lidé chodí schovávat spíše v chladném či sychravém počasí a v létě je každý raději venku. Ústecké muzeum však o prázdninách připravilo i venkovní aktivity pro děti a hravé dospěláky.

V prostoru zrcadlového a přírodního bludiště u výletní restaurace Větruše bude ve čtvrtek 21. července 2022 připravena další zábavná stezka zaměřená na přírodu a vlastivědné zajímavosti údolí Labe. Akce s názvem Questování na Větruši je promo akcí k nově vzniklému „questu“ vytvořenému v rámci projektu Poklad na Stříbrném Labi. A na co se tedy těšit? Kdo se během úvodní hry neztratí v bludišti, může se vydat na dobrodružnou cestu k Vrkoči a hledat poklad. Quest je totiž hra, je to cesta, zábava i poučení. Pozvi také přátele, ať se vám jde vesele.

Nově vytvořený quest je stále přístupný po celý rok. Začátek hledačky je u Zrcadlového bludiště na Větruši – v pokladně získáte zdarma list hledačky, vytisknout si jej můžete také na stránkách projektu: www.pokladnastribrnemlabi.cz

Mapa trasy je k nahlédnutí zde na mapy.cz