Ekvádorská univerzita udělila cenu našemu zaměstnanci

Při příležitosti návštěvy ekvádorské delegace v ústeckém muzeu byla našemu zaměstnanci Ing. Miloši Trýznovi, Ph.D. udělena cena univerzity Escuela Superior Politécnica de Chimborazo (ESPOCH) v Riobambě. Tato významná cena byla udělena prorektorem pro vědu a výzkum Ing. Pablo Vanegasem, Ph.D. a v našem muzeu ji M. Trýznovi osobně předal vedoucí Katedry obnovitelných zdrojů doc. Ing. Juan Carlos Carrasco, Ph.D. Tomuto slavnostnímu aktu byli přítomni ředitel muzea Mgr. Václav Houfek, vědecká tajemnice RNDr. Zuzana Vařilová, Ph.D. a vedoucí Přírodovědného oddělení Mgr. Václav Beran.

Ústecké muzeum spolupracuje na mezinárodním projektu „Studium biodiverzity entomofauny v přírodních a zemědělských lokalitách v Ekvádoru“. Jedná se o společný projekt našich muzejníků, vědců z České zemědělské univerzity v Praze a kolegů z ESPOCH, přičemž výzkum je financován ekvádorskou stranou.

Ocenění bylo uděleno za rozvoj vzájemných vztahů mezi ekvádorskou univerzitou a muzeem, dále jako uznání společné práce vykonané ve prospěch univerzity a mezinárodního projektu a v neposlední řadě za spolupráci při dosahování stanovených vědeckých cílů na poli mezinárodního aplikovaného výzkumu. Úspěch našich vědeckých pracovníků je důvodem k hrdosti, je však rovněž zavazující, což přesně vystihují slova ředitele ústeckého muzea, která zazněla v průběhu aktu: „Samozřejmě jsem velmi potěšen oceněním práce našeho zaměstnance. Pro naši instituci to však zároveň znamená spoustu další práce na mezinárodní úrovni.“