Přednáška egyptologa prof. Mgr. Miroslava Bárty, Dr. ENERGETICKÁ BEZPEČNOST

V rámci zahajovacího dne unikátní výstavy Energie & civilizace se 4. května 2023 uskuteční přednáška prof. Mgr. Miroslava Bárty, Dr., dlouholetého ředitele Českého egyptologického ústavu a vítěze ceny Česká hlava 2019, ENERGETICKÁ BEZPEČNOST.

Díky objevování stále nových zdrojů energie jsme mohli dosáhnout dnešní technologické úrovně, která je klíčová i pro zajištění naší bezpečnosti. Otázka zajištění energie a zdrojů vždy byla, je a nadále nepochybně bude jedním ze základních a výsostně strategických aspektů fungování jakékoli lidské společnosti nebo civilizace. Maximálně možná soběstačnost a dostatek zdrojů jsou limitujícím faktorem vývoje, životní úrovně i svobody každé společnosti. Dnes je tato otázka ještě zásadnější, a to tím spíš, že se kontrola zdrojů stává strategickou otázkou a může významně narušit geopolitický poměr sil, a tedy i naši bezpečnost.

Vstup na přednášku volný, nutná předchozí rezervace na muzeumusti@muzeumusti.cz.

Přednáška je součástí unikátní putovní exteriérové výstavy Energie & civilizace, která ukazuje závislost našeho blahobytu a míru bezpečnosti na zdrojích energie.

Oficiální plakát výstavy