Letošní Ústecký den porcelánu bude již dvanáctý!

Ústecký den porcelánu je letos plný dvojek, neb je již dvanáctý v pořadí a koná se 2. září 2022.

Stalo se totiž již tradicí, že se koná vždy první zářiový pátek. Oblíbené porcelánové trhy v ústeckém muzeu opět nabídnou plný dvůr stánků se širokým sortimentem užitkového i dekorativního porcelánu z dílen společnosti Český porcelán, a.s. Dubí a Royal Dux Duchcov. Jako vždy je v atriu muzea připraveno i občerstvení, živá hudba, k dispozici je kavárna a v rámci této akce si lze projít i všechny stávající muzejní výstavy. Na hrnku, který je dáván ke vstupnému (30 Kč), je letos potisk z dílny chomutovského grafického studia Trifor, které zvítězilo ve veřejné soutěži o novou vizuální identitu města Ústí nad Labem, k níž se i ústecké muzeum brzy připojí.